Side

Side pilsētiņa Antaljas dienvidaustrumu piekrastē, apmēram 70 km attālumā no lidostas, interesanti, ka tulkojumā pilsētas nosaukums ir granātābols, kas simbolizējot še valdošo auglību. Sidi nodibināja grieķu kolonisti 7. gs.p.m.ē. Pilsēta-pussala ātri izauga par vērā ņemamu jūras tirdzniecības centru un tolaik bija pati svarīgākā osta Pamfīlijā. 334. gadā p.m.ē. pilsēta nokļuva Maķedonijas Aleksandra pavalstniecībā, kurā uzplauka helēnisma kultūra.

Līdz mūsdienām ir saglabājušies daudzi vēstures un arhitektūras pieminekļi, Sides antīkā pilsēta ko vien ir vērta!!! Kā piemērus var minēt antīko teātri ar 15000 skatītāju ietilpību, Atēnas Pallādas un Apollona tempļu drupas, nekropole un romiešu termas, kurās mūsdienās ir izvietots muzejs. Sidē atradās arī liels vergu tirgus, kas bija pazīstams visā valstī.

Side, godīgi sakot ir izstiepts jēdziens, ja runājam par viesnīcu novietojumu, Sides kā reģiona nosaukums tiek piesaukts viesnīcām, kas atrodas pat 15 km attālumā no pašas pilsētas. Sidi tradicionāli izvēlās tūristi no Rietumeiropas, vairums kūrortos dominē vācieši (70 – 80% no visiem viesnīcas viesiem). Tad seko tūristi no Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Holandes utt. Dažās viesnīcās dominē krievu tūristi, bet tās ir tikai dažas viesnīcas.  Viesnīcās izvairās uzņemt vietējos un austrumu tūristus, kā komentē vadības pārstāvji – liekas problēmas. Taču tas nu ir fakts Turku viesmīlība ir gan amata pienākums un laba biznesa ķīla.

Tūristu pieprasījuma dēļ, praktiski visās viesnīcās ieviests All Inclusive vai Ultra All Inclusive koncepti, tādēļ vietējā pilsētas restorānu kultūra nav īpaši attīstīta. Restorānos plus mīnus vienādas mēbeles, identisks menu: pica, spageti, lazanja, kotletes, atšķiras tikai cena un viesmīļu uzbāzīgums un nekaunība. Taču tas nebūt nenozīmē, ka ir atļauts palaist garām baudīt svaigas jūras veltes kādā no restorāniņiem, kas izvietoti gar krasta līniju aiz antīkās pilsētas. Lielisks skats un baudāms ēdiens ir garantēts.

Pilsētā netrūkst iepirkšanās tirdziņu un tirgotavu. Praktiski runājot uz Sidi var doties pliks un izsalcis, jo visu vajadzīgo var nopirkt pie tirgotājiem, bet viesnīcas pabaros tā, ka atgriežoties mājās vecās bikses būs kļuvušas pa šauru.

P.S. Kā vēsta leģenda, šajā pilsētiņā romantiskos apstākļos satikās Kleopatra un Marks Antonijs.

Čiri, Čiri: lielisku atpūtu.

Advertisements