Alānija

Alānija (Alanya)

T’as ir manas majas, ta ir mana pilseta, es seit neesmu svesa. Tikko ierodoties Alanija 2010 gada ierakstiju sadu rindu: Šarmanta un  mājīga pilsētiņa, kuru ieskauj kalni, citrusu  dārzi un banānu plantācijas. Jasaka – melots nav! Uz Alaniju brauc atpusties, atvilkt elpu un laiski- draiski izklaideties.

Pludmale – Dienas laikā labākā izklaide ir pludmales apmeklējums, pilsētas dome sadarbībā ar viesnīcām nodrošina tīrību un kārtību tajās. Ja viesnīcai nav savs “pludmales lauciņš”, droši apmeklējat to, kura patīk vislabāk (standarta cena par guļamo ar saulessargu 4 liras).

Turku pirts – Zeltaina iedeguma ātrākai iegūšanai, pirms pludmales apmeklējuma vajadzētu apmeklēt turku pirti: Hamam. Īsumā visa procedūra ir sekojoša: pirmais etaps: uzkaršana, svīšana; otrais etaps pirtnieks nogulda uz karstā marmora podesta un norīvē klienta ķermeni, pēc noskalošanas sākās ziepēšanas un masēšanas process. Pēcāk atpūta un atdzišana. Hamamus atradisit vairuma viesnicu, ka ari privatos tiribas templus, uzziniet samaksu, mazliet pakaulejaties un esiet tiri.

Kad esat elpu atvilkusi, saule mazliet apdegusi, tad ir laiks iepazit pilsetu nedaudz tuvak.

Viens no jaukakajiem veidiem: apskatīt Alaniju no malas, piestātnē ir liels skaits kuģīši- gan lieli, gan mazi, kas gatavi izvizināt. Izvēle paliek katra ziņā, pakļauties skaļākajam aicinātājam uz klāja vai savu kuģīti izvēlēties pēc vārda; mans favorīts vadoties pēc šīs kategorijas- Kaptan Arif (kapteinis, zinošais). Piedavatas tures variejas, no stundas lidz pus dienas garuma. Uz turi dodoties nemiet lidz pelkustimus un dvielus, jo tures laiku bus vairakas pieturas ar iespeju ienirt vesaja Vidusjuras udeni.

Damlatas Ala –Akmens  pilisu ala, latviskojot. Atrodas pilsetas centralaja dala, un viziti varat apvienot ar pilsetas muzeja apmeklejumu. Lai ari ala  nav loti liela, tas stalagmiti un stalaktiti ir 15 000 gadus veci, gaisa temperatura 22-23 gradi, mitrums ap 95%. Uzturesanas alaa labveligi ietekmes tos, kas cies no astmas.

Alanijas Arheologijas Muzejs, pilsetas muzejs, divas sekcijas etnografiska un arheologiska,  vecakais eksponats datejas no 625 gada pirms Kristus, ar uzrakstiem Fenikiesu valoda, draugi – joki mazi, apmeklejot muzeju iepazisit Alaniju no cita skatpunkta, laudis she dzivojusi loti ilgi pirms viesnicam un kurortiem.

Sarkanais Tornis,  ja redzat so grandiozo astosturu eku buvetu no sarkaniem kiegeliem, viss skaidrs – runa iet par Alaniju, celts 13 gadsimta, Selcuku posma, un stav majestatiski, lidz pat sai dienai. Tas tika uzcelts pec tam, kad Sultans Keykubats Alaadins pec piecu gadu suram kaujam beidzot iekaroja Alaniju. Merkis- aizsargat Alanijas kugu buvetavu un ostu, kas atrodas turpat blakus.

 

Video klips – Alanija isumaa

Advertisements

Placis komentariem:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s