Alānijā bērni neraud, bet ēd šokolādi!

Man ir sajūta, ka bērnu raudāšana šeit ir baigais tabū, riktīgs NO, NO. No bērniem tiek gaidīts vienmēr plats smaids un labs noskaņojums. Šī labā noskaņojuma radīšanā piedalās +/- lielākā daļa sabiedrības.

Viss jau ir labi un forši…, ir riktīgi forši, kad kafejnīcā kāds viesmīlis paspēlējas ar mazo vai aprunājas par dzīvi. Ir forši, ka manam mazajam ir draugs -onkulis gados, kurš tirgo suvenīrus un no sirds ar patiesu interesi pēta automašīnas, kuras viņam rāda. Ir forši taksisti, kuri ļauj aizvērt taksīšiem durvis (kārtībai jābūt). Ir forši veikalnieki, kuri neiebilst, ja bērni drusku pārkārto preces.

Bet forši vairs nav, kad bērns sāk raudāt vai skaļi protestēt, par jebko, kas nav pa prātam. Un acīm redzami nav vairs laimes iemiesojums, jo pa acīm un nāsīm līst asaru un puņķu upes. Un tad nāk šokolādes dakteris!

Apmēram 2 nedēļas atpakaļ man un manam dēlam bija interešu sadursme pilsētas skvērā pie ūdens krāna, skvēriņā soliņi pilni ar irāņu tūristiem, kuriem tas acīmredzot bija interesants šovs, viens mazs blonds un čirkains un otrs liels blonds čirkains sākumā mierīgi diskutē par to vai vajag to krānu atvērt un izmērcēties vai tomēr nē. Mans mazais kļuva skaļāks un uzstājīgāks, līdz es viņu aiznesu prom jau ar krokodīla asarām. Apsēdāmies maliņā, lai nomierinātos un še tev, pieskrien tante un sniedz manam divgadniekam šokolādi- milzu šokolādi- nedēļas devu šokolādes:”Bērniņ, tu tikai neraudi!”panika manās acīs rakstīja OMG ar lieliem burtiem. Tiem kas nesaprot par ko panika:

  1. Jā es nespēju nomierināt savu bērnu tik ātri.
  2. Man nepatīk pieņemt it sevišķi ēdamas lietas no svešiem cilvēkiem.
  3. Es nebiju plānojusi šokolādi dot.
  4. Ko lai es daru ar to milzeni.
  5. Es nevarēšu atņemt bez vēl milzīgāka skandāla un vēl 5 “labvēļiem” šo šokolādi.

Kaut kas līdzīgs atgadījās pagājušo nedēļ, tikai šokolāde bija mazāk. Bet tāpat manu viedokli neviens neprasīja, vajag šokolādi vai nevajag. Tad nu:

Advertisements

Placis komentariem:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s