Viesu uzņemšana Turcija -Alanijā

Turki visa pasaule ir pazistami ar saviem augstajiem viesmīlibas standartiem. Tas neattiecas tikai uz viesnicu, restorānu un veikalu darbiniekiem, ta ir ikdiena jebkura mājā.

Viesmīlība tāpat kā ģimenes saites ir turku identitates pamatà. Kad mājās ir ciemiņš, viņam( vai viņai ) tiek izrādīta viss viss lielākā uzmanība un galdā tiek likti vislabākie cienasti neatkarīgi no rocības. Japiemin, ka cieminiem nav japiesaka vizite, vai pat jabut ielugtiem it seviski gimenes starpa. Ciemini nenes cienastu. Protams, ja atnes, tad to tulit pat liks galda.

Kurpes: Seit Alanija ciemosanas parasti sakas ar to, ka viesi novelk kurpes arpus majas vai dzivokla durvim, ja lidz ir majas kurpes, tad tas tiek uzvilktas, ja ne, tad majas noteikti ir armija ar cibam viesu vajadzibam.

Ejot pie kada ciemos vienmer velku kajas tadus apavus kurus ir viegli novilkt un uzvilkt, it seviski, ja uzgerbta kleita, salocities 3 likumos, lai piedienigi aizsnoretu kurpes un netisam neparadit apaksbiksites reizem var but CHALeNgE! Turki pavada lidz durvim un gaida! kamer nozudisit skatam!

Salons: Viss atkarigs no majas izmera, daudzas ir atseviska, liela istaba viesu uznemsanai, kuru nelieto ikdiena, bet tikai viesiem. Ar vislabakajam mebelem, paklajiem un dekoriem. Viesi tiek nosedinati visertakajas mebeles un izvaicati- sak ka tad tev iet, ka viram un vecakiem un utt utt. Standarta jautajumi un standarta atbildes.

Interesanti, ja salona sez 10 tantes, tad katra pajautas ka iet pa kartai. Sajuta ka papagailim atkartojot, paldies loti labi iet, viram ari labi iet, delam ari labi iet un aug. Atbildot par viru, sievietes parasti atmet ar roku, eleganti un saka, labi vinam iet, stradaa ko gan citu 😀

Ēšana un dzeršana: vispirms turku kafija, melna kā nakts ar kadu saldumiņu, tad seko škivis ar gardumiem sāļiem un saldiem, cepumi, pīrāgi, kas nu ir mājās. Ja galigi neka nav, tad riekstini vai zaveti augli. Tas tiek servēts ar tēju. Katram viesim tiek pienests mazs galdiņs, ērtībai. Sarunas, sarunas, ēšana, ēšana, tēja pēc tējas un laiks paskrien nemanot. Namamate tik skubina est un est vel. Nē, nav atbilde! Pēdējais etaps ir augļi, kādi – atkarīgs no sezonas. Alanija parasti tie ir banani un apelsini. Ja ciemini ir lugti uz kadu edienreizi speciali, tad nu tiek servets lielais galds, namamate tik to vien dara ka skrien no plits pie galda un atpakal.

Viramate man ir stastijusi, ka jauniba cepusi regulari keksus gimenei un katru nedelu viesiem, kuri var peksni ierasties! Tagad vinai vairs nav tada duka, bet majas tapatas tiek regulari cepti cepumi. Visgrutak ir atteikties, jo ir 100 un viens jautajums, pamudinajums cienaties.

Parādes lietas: tāpat ka salons ir atvērts tikai viesiem, tāpat pēc vecām paražām, uz viesu atnākšanu tiek nomainītas butaforijas arī citur mājās, vannas istaba izritināts “viesu” paklājiņš, virtuvē “viesu” tējkanna uzlikta.

Vienvārdsakot ikdienā dzīvojam vienkārši un uz svētkiem izgreznojamies. Šis te punkts man personīgi nāca diezgan grūti, piemēram, viesistabas bufete stav viens trauku komplekts, virtuve otrs, un treso man atnesa viramate no saviem jaunibas dienu krājumiem. Kurus mes varetu izmantot ikdiena, tie kas jau virtuve busot parastiem cieminiem un tie kas istaba busot citiem cieminiem 😂. Tagad smieklīgi, bet tad man skita, ka esmu baigi iekulusies! < strong>Atvadas: tikt mājās nav nemaz tik viegli, jo viesi tiek mudinati palikt ilgak, sarunu temati, joki, vel uzkost un vel un vel! Nedod dievs aizlaist viesus prom par atru, sarunas turpinas pat uz ardurvju slieksa! Vismaz 25 reizes tiek teikts ata, un naciet vel.

Tad nu es jums saku paldies, ka izlasijat un uz tiksanos nakamreiz.

Advertisements

Placis komentariem:

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s